• Menu
  • Menu

Do siego Nowego Roku!

Koniec grudnia to okres podsumowań, refleksji nad mijającym czasem. To także czas planowania tego, co nastąpić ma w Nowym Roku.

Za sprawą wielu życiowych zmian jakie miały miejsce w roku 2019 był on z jednej strony trudny, pełen wyzwań, z drugiej zaś był motorem napędowym rozwoju, a więc szczęścia i satysfakcji. Z osiągnięć tego roku poza założeniem bloga i jego dość regularnym prowadzeniem wymienić mogę:
– zakończenie studiów z wyróżnieniem,
– podjęcie wymarzonej pracy na Akademii Muzycznej w Łodzi,
– założenie własnej działalności, której celem jest nauka młodych adeptów sztuki wokalnej prawidłowego sposobu śpiewania.

Rok 2019 przyniósł także kilka wyjątkowych podróży:

– Sylwestra i Nowy Rok spędziliśmy w austriackich Alpach, odpoczywając w Gasthof Lampersberger gdzie poznaliśmy jego wspaniałych właścicieli
– Na okres ferii zimowych przypadła nasza podróż do Jordanii – kraju, który zachwyca nie tylko wyjątkowymi atrakcjami, jak Petra czy pustynia Wadi Rum, ale przede wszystkim gościnnością i serdecznością mieszkańców
– Kolejny wyjazd – do Białegostoku i Białowieskiego Parku Narodowego połączony był z Festiwalem Piosenki, z którego wróciłam z główną nagrodą (podwójna satysfakcja!)
– Na majówkę udaliśmy się z przyjaciółmi – Alicją i Damianem. Czas spędziliśmy zwiedzając chorwacką Istrię. W planach były też słoweńskie Alpy, ale zastała nas zupełnie nie majówkowa śnieżyca!
– W lipcu udaliśmy się na Maderę – piesze wycieczki i kąpiele w oceanie towarzyszyły nam przez nieco ponad tydzień.
– W sierpniu wyjechałam na wakacje z mamą – jako destynację wybrałyśmy hiszpańską Costa Bravę. Ku mojemu zdziwieniu i wielkiej radości nie było tam aż tak gorąco jak kilka lat wstecz w Andaluzji!
– Wrzesień przyniósł za sobą kolejny wyjazd – tym razem udaliśmy się z Marcinem do Włoch. Weekend spędziliśmy nad jeziorem Garda, a następnie udaliśmy się na Międzynarodowy Festiwal Muzyczny “Orfeusz w Italii”, który odbywał się w Lido di Jesolo (Wenecja). W drodze powrotnej do domu świętowaliśmy mój sukces w słoweńskich Alpach.
– Ostatni wyjazd tego roku to tradycyjnie już jarmark bożonarodzeniowy. W tym roku udaliśmy się do Norymbergi, która jest wymarzonym miejscem na weekendowy odpoczynek.

Podsumowując, rok 2019 był atrakcyjny pod względem podróży, chociaż nie udało nam się zrealizować założonego planu. Większość naszych wyjazdów była zupełnie spontaniczna i z każdej strony ograniczona czasowo z przyczyn zawodowych lub rodzinnych. W zbliżającym się roku postanowiliśmy nie rezygnować z naszych wymarzonych destynacji wakacyjnych i dołożyć wszelkich starań, by tym razem nie odkładać ich na “za rok”.


Myszka w Podróży 2019 w liczbach:

– 8 podróży
– 9 odwiedzonych krajów (Austria, Jordania, Polska, Chorwacja, Słowenia, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Niemcy)
– 6 przelotów samolotem
– ponad 10 tys. przejechanych kilometrów
– ponad 1800 obserwujących na Instagramie i rosnące grono odbiorców bloga.

Nasze plany na Rok 2020:

Pierwsza zaplanowana podróż czeka nas już w styczniu, szczerze mówiąc odliczamy dni do wylotu! Naszą najbliższą destynacją jest TAJLANDIA. O tym jak przygotowujemy się do egzotycznego wyjazdu będziecie mogli przeczytać niebawem.

W okresie wakacyjnym planujemy nieco dłuższy wyjazd do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej – głównie na zachodnie wybrzeże i do wybranych Parków Narodowych. Jesteśmy na etapie zbierania informacji o miejscach wartych zobaczenia, biletach i sposobach docierania do nich. Układamy plan i staramy się dopasować go możliwie pod nasze potrzeby (nauczeni doświadczeniem wiemy, że i tak będziemy mieli aktualizować go na miejscu). Wyjazd do USA stanowi nasze główne marzenie podróżnicze na nadchodzacy rok.

Mamy także mniejsze marzenia, jak chociażby to, że chcielibyśmy wrócić w ukochane Tatry. Być może tym razem po stronie słowackiej…

Mamy plany, mamy marzenia, mamy cele – powoli szepczemy do Starego Roku był dał miejsce Nowemu. Pełni nadziei czekamy, by przyszedł 😉 nie mniej turbulentny od poprzedniego, pewnie nieco trudny ale też pełen niespodzianek i pięknych chwil.

Właśnie pięknych chwil, spełnienia marzeń i realizacji planów oraz zdrowia, miłości i uśmiechu każdego dnia życzę Wam na Nowy 2020 Rok. Podróżujecie jak najwięcej!